KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14765247
*
nr 1476 5247
Jens Mathisen
(1926-2003), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 71. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 20:30:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 21:18:19
1
250 kr
20/6 20:08:24
2
150 kr
20/6 20:08:24
1
200 kr (Budbetjänt)
20/6 20:25:22
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jens Mathisen
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Läs mer om Jens Mathisen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk jens mathisen norden nordeuropa norge norsk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Jens Mathisen
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jens Mathisen
nr 1476 5247
Jens Mathisen
(1926-2003), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 71. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/6 21:18:19 | 1 | 250 kr |
| 20/6 20:08:24 | 2 | 150 kr |
| 20/6 20:08:24 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 20/6 20:25:22 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jens Mathisen
Jens Mathisen, norsk konstnär, lÃ¥tskrivare och sÃ¥ngare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.Läs mer om Jens Mathisen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk jens mathisen norden nordeuropa norge norsk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



